B2B PL > Kategorie > Gospodarka i nauka

Gospodarka i nauka

PONAD 20.000 imprez w roku!

Kategoria ta zawiera największe wydarzenia naukowe i gospodarcze jakie się odbywają w Polsce. Zaszeregowaliśmy tu tematyczne prelekcje, wykłady popularnonaukowe, targi, spotkania, konferencje, gale biznesowe, wiece czy manifestacje.

Poniżej prezentujemy przkładowe rekordy z kategorii GOSPODARKA i NAUKA.

Więcej danych jak też najświeższe wydarzenia z tej kategorii możecie Państwo znaleźć w naszej wyszukiwarce pod adresem szukaj.coigdzie.pl

Wydarzenia gospodarcze i naukowe

co?

Europejska Noc Naukowców

gdzie? Park Kulturowy Fortyfikacji Miejskich
80-802 Gdańsk, ul. 3 Maja
data od: 2010-09-24 18:00
do: 2010-09-24 22:00
opis

Europejska Noc Naukowców (European Researchers Night), zainicjowana przez Komisję Europejską w 2005 roku, odbywa się zawsze w ostatni piątek września, równocześnie we wszystkich krajach Unii Europejskiej. Jej celem jest przybliżenie wszystkim zainteresowanym trudnego i zawiłego świata nauki.

W 2009 roku Centrum Hewelianum po raz pierwszy włączyło się w obchody Europejskiej Nocy Naukowców. W gdańskim wydaniu Nocy Naukowców na młodszych i starszych miłośników nauki czekały pokazy popularnonaukowe oraz warsztaty z robotyki. Podstawę ubiegłorocznego programu stanowiły, prowadzone w atmosferze zabawy, zajęcia z dziedziny fizyki, których tłem była interaktywna wystawa "Energia, Niebo i Słońce". Tegoroczna edycja imprezy zostanie wzbogacona o kolejne dziedziny nauki, tj. pokazy i warsztaty z astronomii, biologii oraz chemii.
Wstęp na wystawę oraz wszystkie pokazy i warsztaty jest wolny!

Termin/godzina: 24.września 2010, 18.00-22.00.

Miejsce: Fort Góry Gradowej (Grodzisko) w Gdańsku.

Program:

• Wystawa interaktywna "Energia, Niebo i Słońce", 18.00-22.00; wstęp wolny

• "Melodia Nocy, czyli świat zmysłami nietoperzy", 18.00, 20.00; wstęp wolny
Warsztaty; sala 29 B w poternie do Niskiego Czoła Kurkowego
Warsztaty wprowadzające w świat nietoperzy, pokazujące zwyczaje, życie oraz niezwykłe cechy tych wyjątkowych ssaków. Prowadzący zajęcia zaprezentują warsztat badacza, m.in. detektory wykorzystywane do "obserwacji", a właściwie "nasłuchu" nietoperzy. Przy odrobinie szczęścia będzie można samemu podziwiać te fascynujące zwierzęta. Osoby zainteresowane udziałem w części plenerowej prosimy o przygotowanie wygodnego, sportowego obuwia oraz zabranie ze sobą latarek.

• "Astronomia w pełni", 18.00-22.00; wstęp wolny
Warsztaty; plac na Niskim Czole Kurkowym
Warsztaty prezentujące wszystkie ciekawe zjawiska, które przy użyciu profesjonalnych teleskopów można zaobserwować na wrześniowym niebie. Kratery i morza na powierzchni Księżyca lub Jowisz oraz jego najjaśniejsze Księżyce - to wszystko będzie można zobaczyć, jeśli tylko


link do imprezy »
« powrót