B2B PL > Kategorie > Inne

Inne

Na Państwa życzenie możemy skompletować dowolną bazę imprez, którą będziemy utrzymywali na najwyższym poziomie aktualności i precyzyjnej geolokalizacji.

Poniżej prezentujemy przkładowe rekordy z kategorii INNE.

Więcej danych jak też najświeższe wydarzenia z tej kategorii możecie Państwo znaleźć w naszej wyszukiwarce pod adresem szukaj.coigdzie.pl

Wydarzenia

co?

6. Festiwal Skrzyżowanie Kultur - IVAN LINS , CONCHA BUIKA - koncert inauguracyjny festiwalu

gdzie? Sala Kongresowa
00-901 Warszawa, ul. Pl. Defilad
data od: 2010-09-26 19:00
do: 2010-09-26
opis

Concha Buika urodziła się w 1972 r. w Palma de Mallorca. Jej rodzina pochodzi z Gwinei Równikowej, a ona sama dorastała w środowisku cygańskim. Od dziecka ujawniała muzyczny talent, ale dopiero wyjazd do Londynu na studia aktorskie odmienił jej życie. Momentem kluczowym było zaproszenie od Pata Methenego, który ostatecznie przekonał ją do rozpoczęcia kariery w muzyce. W latach '90 brała udział w najróżniejszych przedsięwzięciach, takich jak „Ombra” autorstwa La Fura dels Baus czy też nagranie ścieżki dźwiękowej do hiszpańskiego filmu „km.O”. Jednocześnie sama komponowała utwory, wśród nich Ritmo para você, Up to the sky czy Loving you (wszystkie odniosły znaczący sukces w Europie). Między listopadem 2000 a marcem 2001 wystąpiła w kasynach Luxor, Harrah's i Gold Coast w Las Vegas. Gościnnie pojawiła się również na festiwalu Blue Note w tym samym mieście, u boku Rachelle Ferrell. Jest jedną z najbardziej pełnych życia i spontanicznych artystek współczesnej sceny hiszpańskiej.  

Jej debiutancki album Buika ukazał się nakładem wydawnictwa Warner Music w 2005 roku. Rok później wyszedł drugi album Mi niña Lola, nagrodzony jako Najlepszy Album i Najlepsza Produkcja podczas ceremonii rozdania Hiszpańskich Nagród Muzycznych. Jej trzeci projekt Niña de fuego wyprodukowany i zaaranżowany przez Javiera Limóna i nagrany pod jego kierownictwem, wprowadził ją do świata najlepszej współczesnej muzyki fusion i zdobył dla niej nominacje dla Najlepszego Albumu i Najlepszej Produkcji podczas ostatniej edycji latynoamerykańskich nagród Grammy.  

Jej ostatni album El Ultimo Trago to efekt współpracy ze słynnym kubańskim pianistą, Chucho Valdésem. Został nagrany w studiu Abdala na Kubie. Jest on hołdem oddanym meksykańskiej pieśniarce Chaveli Vargas w 90. rocznicę jej urodzin i zawiera utwory z jej repertuaru na przeciągu całej jej kariery. Las ciudades, Las simples cosas,  Sombras, Luz de Luna. To tylko kilka z piosenek, które Chavela wykonywała na takich scenach jak nowojorska Carnegie Hall,  Luna Park w Buenos Aires, paryska Olympia, a także w filmach Pedro Almodóvara i Alejandra Gonzaleza Iñarritu. Chucho, legenda fortepianu, otrzymał 14 nominacji do nagród Grammy i pięć statuetek. Chucho i Buika swoją wysoką pozycję w muzycznym świecie osiągnęli idąc różnymi drogami, ale drogi obojga naznaczone były afrykańskimi korzeniami ich przodków, a także ich pasją, spontanicznością i nieskazitelnymi wykonaniami muzycznymi.

Ivan Lins (Brazylia)

Jego kariera kompozytora, piosenkarza, autora tekstów, pianisty i perkusisty trwa od 35 lat i obejmuje 27 płyt, przy ponad 350 piosenkach nagranych w Brazylii i setkach na całym świecie. Jest jednym z najwięcej nagrywających i najbardziej znanych brazylijskich kompozytorów – wielokrotny zdobywca nagród Grammy i Latynoamerykańskich Grammy.

Ivan Lins współpracował w latach '80 z takimi współczesnymi znakomitościami jak George Benson i Quincy Jones, który właściwie odkrył go dla międzynarodowej publiczności. W 1980 r., utwór Linsa "Dinorah, Dinorah" znalazł się na bijącej rekordy sprzedaży płycie gitarzysty George'a Bensona Give Me the Night. Także Jones zamieścił kompozycję Ivana Linsa "Velas" na swoim albumie The Dude, który zdobył statuetkę Grammy dla najlepszego instrumentalnego wykonania jazzowego, a sam Jones zwracał się jeszcze niejednokrotnie do Linsa po materiały na kolejne albumy.
Od tamtej pory wiele znakomitości świata jazzu i popu nagrywało utwory Ivana Linsa, wśród nich Ella Fitzgerald, Barbra Streisand, Sting, Sarah Vaughan, Carmen MacRae, The Manhattan Transfer, Diane Schuur, Nancy Wilson, Eliane Elias, Patti Austin, Toots Thielemanns, Take 6, Lee Ritenour, David Benoit, Mark Murphy, Dave Grusin, Sergio Mendes i wielu innych. Za piosenkę “She walk This Earth” Sting otrzymał nagrodę Grammy dla najlepszego męskiego wykonania piosenki pop roku 2000.
 
W 2005 r., Ivan Lins zdobył Latynoamerykańską Nagrodę Grammy dla albumu roku za płytę Cantando Historias. Pierwsze oficjalne nagranie DVD w jego karierze zdobyło status złota, sprzedając się w ponad 25 tys. egzemplarzach.
 
Lins występował na najbardziej prestiżowych imprezach świata, takich jak Festiwal North See, londyński Royal Festival Hall, Hollywood Bowl czy Monterey Jazz Festival. Gościnnie towarzyszą Linsowi najlepsi brazylijscy muzycy, a jego występy na żywo wypełnione są bogatą melodyką, która skłoniła magazyn New York Times do obwołania Ivana „mistrzem harmonii”. 
 
“Prawdopodobnie najlepszy brazylijski tekściarz i kompozytor od czasu Antonio Carlosa Jobima... Występ Linsa był mistrzowskim pokazem muzykalności, rozrywki i komunikacji.”
(Don Heckman, LA Times, luty 2007)


link do imprezy »
« powrót