B2B PL > Kategorie > Kultura

Kultura

PONAD 200.000 imprez w roku!

Jest to największa baza danych nie tylko z uwagi na największą ilość podkategorii ale również dlatego, że imprezy o charakterze kulturalnym są najliczniej i najchętniej odwiedzane. Niecodzienne wydarzenia teatralne, festiwale filmowe, specjalne pokazy filmów, unikatowe wystawy muzealne i sztuki użytkowej. Wszystkie wydarzenia kulturalne z całej Polski znajda Państwo w tej kategorii. Tym co odróżnia bazę coigdzie.pl od informacji w innych serwisach jest szereg imprez i wydarzeń rozrywkowych, które odbywają się w mniejszych miejscowościach oraz w okolicy wypoczynku Polaków.

Poniżej prezentujemy przkładowe rekordy z kategorii KULTURA.

Więcej danych jak też najświeższe wydarzenia z tej kategorii możecie Państwo znaleźć w naszej wyszukiwarce pod adresem szukaj.coigdzie.pl

Wydarzenia kulturalne

co?

"The Manhattan Transfer" - koncert

gdzie? Klub "Wytwórnia"
90-554 Łódź, ul. Łąkowa
data od: 2010-07-01 20:00
do: 2010-07-01
opis

Wieczór inauguracyjny III Letniej Akademii Jazzu uświetni występ legendarnej grupy wokalno - jazzowej: Manhattan Transfer, grupy powstałej w 1972 roku w Nowym Jorku z inicjatywy Tima Hausera, która w bardzo szybkim czasie podbiła serca słuchaczy w Ameryce i nie tylko. Ich bardzo indywidualne, jazzowo-swingowo-ragtime'owe brzmienie połączone ze świetną techniką wokalistów zdołało zawojować muzyczny świat. Na dowód tego warto nadmienić, że w 1981 roku, The Manhattan Transfer, było pierwszą grupą w historii muzyki, która wygrała nagrody Grammy zarówno w kategorii jazz jak i muzyka popularna. Zresztą nagród, które zespół zdobywał było dużo więcej, a dwanaście nominacji do Grammy w 1985 roku uczyniło album "Vocalese" drugim po "Thrillerze" Michaela Jacksona najbardziej nominowanym albumem kiedykolwiek. W 1988 grupa została wpisana do Panteonu Sław Zespołów Wokalnych (Vocal Group Hall of Fame). Jest jednym z niewielu przykładów zespołów, które od początku swego istnienia nagrywają coraz to nowe albumy, które zawsze zdobywają prestiżowe nagrody. Ich najnowsza płyta "Chick Corea Songbook" została wydana we wrześniu 2009 roku. Na koncercie w Wytwórni usłyszymy zarówno najnowsze kompozycje, jak i najbardziej rozpoznawane hity Manhattan Transfer. Nazwa grupy, zaczerpnięta od wydanej w 1925 roku powieści amerykańskiego pisarza, Johna Dos Passosa, wskazuje na nowojorskie korzenie wokalistów wchodzących w skład kwartetu. Bohaterem książki jest bowiem Nowy Jork z przełomu 19 do 20 wieku aż do początku Wielkiego Kryzysu. To w tym mieście, stającym się wówczas metropolią, i w tym czasie, czasie przemian, nastąpił najbardziej dynamiczny rozwój jazzu. Wokaliści Manhattan Transfer, przywiązani i kultywujący spuściznę rodzinnego miasta, w trakcie swoich koncertów przenoszą widownię w świat Nowego Jorku początku XX wieku. Również do tego okresu nawiązuje strona internetowa zespołu, w której widz odnajduje kolejne informacje odbywając "wirtualny" spacer po ówczesnym Nowym Jorku.


link do imprezy »
« powrót