B2B PL > Kategorie > Kultura

Kultura

PONAD 200.000 imprez w roku!

Jest to największa baza danych nie tylko z uwagi na największą ilość podkategorii ale również dlatego, że imprezy o charakterze kulturalnym są najliczniej i najchętniej odwiedzane. Niecodzienne wydarzenia teatralne, festiwale filmowe, specjalne pokazy filmów, unikatowe wystawy muzealne i sztuki użytkowej. Wszystkie wydarzenia kulturalne z całej Polski znajda Państwo w tej kategorii. Tym co odróżnia bazę coigdzie.pl od informacji w innych serwisach jest szereg imprez i wydarzeń rozrywkowych, które odbywają się w mniejszych miejscowościach oraz w okolicy wypoczynku Polaków.

Poniżej prezentujemy przkładowe rekordy z kategorii KULTURA.

Więcej danych jak też najświeższe wydarzenia z tej kategorii możecie Państwo znaleźć w naszej wyszukiwarce pod adresem szukaj.coigdzie.pl

Wydarzenia kulturalne

co?

Olsztyńskie Noce Bluesowe

gdzie? Amfiteatr
10-027 Olsztyn, ul. Zamkowa
data od: 2010-07-09 20:00
do: 2010-07-10 01:00
opis

Olsztyńskie Noce Bluesowe są jednym z najstarszych festiwali bluesowych w Polsce. za naszym pośrednictwem poznacie nie tylko program tegorocznej imprezy, lecz także bogatą już dziś historię olsztyńskich spotkań z bluesem.
Festiwal ma bogatą historię. Spojrzmy więc wstecz, przypominając pokrótce, jak to z bluesem w Olsztynie dotychczas bywało.
Pierwsza edycja Nocy Bluesowych odbyła sie w 1984 roku. Wtedy podczas trzech pełnych muzyki, sierpniowych nocy wystąpila cała czołówka polskiego bluesa: Tadeusz Nalepa, bluesowy big band Irka Dudka, Kasa Chorych, Paweł Ostafil oraz Jan "Kyks" Skrzek, grupa Leszka Windera, młode wówczas formaje: Easy Rider, Free Blues Band, czy dopiero co powstałe wrocławskie Ostatnie Takie Trio. Na scenie znalazl się zapomniany już chyba dziś Joy Band z Moniką Adamowską. Zaśpiewali także: Stanislaw Sojka, Grażyna Auguścik i Jorgos Skolias.
Z ogromnym entuzjazmem przyjęto występ Dżemu, ale bezsprzecznie największą bluesową gwiazdą był Champion Jack Dupree. Współtwórca fortepianowego bluesa, barwna postać i, już wtedy, żywa legenda wśród nowoorleańskich pianistów, zaprezentował się w festiwalowym amfiteatrze i bardziej kameralnie, w festiwalowym klubie. Zapewne ten drugi występ świadkowie tego wydarzenia zapamiętali najlepiej.


link do imprezy »
« powrót