B2B PL > Kategorie > Sport

Sport

PONAD 50.000 imprez w roku!

Kategoria, której atrakcyjność na przestrzeni roku praktycznie nie spada. Zimą są to imprezy na stokach, wiosną i jesienią turnieje i zawody halowe a latem imprezy na wodzie, na trawie a także w górach i na Mazurach. Najpopularniejsze dyscypliny sportowe i widowiskowe turnieje zebrane w jedną kategorię.

Poniżej prezentujemy przkładowe rekordy z kategorii SPORT.

Więcej danych jak też najświeższe wydarzenia z tej kategorii możecie Państwo znaleźć w naszej wyszukiwarce pod adresem szukaj.coigdzie.pl

Wydarzenia sportowe

co?

Zawody STRONG-MAN

gdzie? Plaża OW OSiR Lgiń
67-400 Lgiń, ul. Lgiń
data od: 2010-07-10 16:00
do: 2010-07-10
opis

Zawody STRONG-MAN.
Z historii sportu.
W Polsce sport ten rozpoczął się tak naprawdę w 1998 r., kiedy na plaży w Gdyni odbyły się po raz pierwszy w Polsce zawody strongman. W lutym 1999 r. w hali Olivii, w Gdańsku odbyły się po raz pierwszy Mistrzostwa Polski Strongman, a pierwszym Mistrzem Polski Strongman został Lubomir Libacki.
Kolejnym czołowym zawodnikiem na polskiej scenie siłaczy okazał się Jarosław Dymek, który jednak szybko został zdominowany przez bezkonkurencyjnego Mariusza Pudzianowskiego. Obaj stali się stałymi uczestnikami Mistrzostw Świata Strongman i naszą najlepszą, eksportową parą siłaczy. Do najlepszych polskich zawodników dołączył wkrótce Sławomir Toczek.
Corocznie organizowanych jest w Polsce coraz więcej pojedynków i pokazów siłaczy. Na terenie Polski odbywa się również coraz więcej zawodów o znaczeniu międzynarodowym, takich jak Mistrzostwa Europy Strongman, Super Serie, Pojedynek Gigantów, Polska kontra Reszta Świata, Mistrzostwa Europy Centralnej Strongman w Parach.
W Polsce istnieją dwie niezależne federacje siłaczy.


link do imprezy »
« powrót